Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Nowy program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 roku program "Młodzież w działaniu" zostaje zastąpiony programem Erasmus+. Na poniższej stronie będą zamieszczane informacje jedynie dla beneficjentów programu, których projekty nie zostały jeszcze zakończone. Instytucje zainteresowane udziałem w nowym programie zapraszamy na: www.erasmusplus.org.pl.

Młodzież w Działaniu
Komisja Europejska Fundacja Rozwmoju Systemu Edukacji

Strefa Mentora

Mentor EVS to zgodnie z Przewodnikiem po Programie: osoba, która ma zapewnić wolontariuszowi indywidualne wsparcie oraz wsparcie procesu uczenia się i procesu wystawiania Certyfikatu Youthpass. Ale jak być dobrym mentorem? W Strefie Mentora znajdziecie pomysły i inspiracje na to jak wpierać waszych wolontariuszy, jak pomagać im w rozwiązywaniu problemów, a także jak samemu motywować rozwijać się w tej roli.

Na poczatek zapraszamy do obejrzenia filmiku z pierwszego szkolenia dla mentorów EVS "MENTOR W ROLI GŁÓWNEJ – czyli jak być dobrym mentorem Wolontariusza Europejskiego", które odbyło się w czerwcu 2011 r.

 

Zapoczątkowało ono cykl corocznych szkoleń dedykowanych specjalnie mentorom EVS.

Drugie szkolenie dla mentorów EVS zoraganizowane przez Narodową Agencję programu "Młodzież w działaniu" w 2012 r. dotyczyło wspierania wolontariusza w trakcie projektu Wolontariatu Europejskiego.

W czerwcu tego roku udało się nam zorganizować międzynarodowe szkolenie dla doświadczonych mentorów EVS poświęcone procesowi zmiany i prezentujące coaching jako narzędzie wspierania wolontariuszy oraz rozwoju osobistego i zawodowego mentorów EVS.

Raporty ze szkoleń z tej serii znajdują się poniżej.

Zachęcamy także do sięgnięcia do naszej publikacji Przewodnik dla organizacji goszczących Wolontariatu europejskiego, gdzie w Części III znajdziecie informacje przydatne każdemu mentorowi.

Publikację znajdziecie tutaj.

Kalendarz wydarzeń

Program Młodzież w Działaniu